Ako si poradiť s extrémami počasia pri relaxe v záhrade

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Ako si poradiť s extrémami počasia pri relaxe v záhrade

Hliníková pergolaSkutočnosť, že sa niečo deje s počasím aj v našich končinách je stále jasnejšia. Prekonávajú sa nové a nové teplotné rekordy maximálnej teploty, v lete robia starosti prívalové dažde, jar a jeseň ako keby neexistovali.

Bodkou za všetkým je aktuálna zima. Tešíme sa už z niekoľkých centimetrov snehu, ktorý nakoniec po pár hodinách, v lepších prípadoch niekoľkých dňoch tak či tak bez stopy zmizne. Zdá sa, že tento trend je nezvratný a budeme sa musieť prispôsobiť danej situácii. 

Záhradné slnečníky s bočnou nohou poskytnú dostatok tieňa

Pri relaxe doma na terase budeme riešiť v lete predovšetkým prudké slnko a vysoké teploty vzduchu. Na ochladenie nám poslúži bazén alebo sprcha. Tam sa ale pred slnkom neschováme. Ak máme chuť zdriemnuť si na ratanovom lehátku alebo posedieť vo svojej záhradnej súprave a nevystavovať sa ostrým slnečným lúčom, zostáva jednoduché riešenie - záhradný slnečník. Pri jeho výbere zohľadňujeme viaceré požiadavky. Najdôležitejšie sú plocha, ktorú potrebujeme prekryť, farebná úprava aby sa hodil k záhradnému nábytku, stabilita a samozrejme kvalita. 
K väčším záhradným sedeniam, prípadne k jedálenským setom na terasu s ratanovým alebo teakovým stolom je najvhodnejší veľký záhradný slnečník s bočnou nohou a polohovateľnou strechou. Ideálne je keď môžeme regulovať sklon v dvoch rovinách a okrem toho by mal mať aj možnosť otáčania okolo vlastnej osi. Takýto záhradný slnečník nám umožní pri jednoduchej obsluhe za pár minút nastaviť tienidlo tak, aby potrebné priestory zostali chránené počas celého dňa. Môžete si vybrať obdĺžnik 3 x 4 m, štvorec 3 x 3 m alebo ak dávate prednosť okrúhlym tvarom, tak záhradný slnečník s priemerom 3,5 m. Na malé jedálenské súpravy, k ratanovým kreslám na balkón alebo na zatienenie záhradného lehátka stačia aj menšie rozmery, pripadne záhradný slnečník so stredovou nohou. Celú ponuku nájdete na stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz. Komplikácie vznikajú ak máte záhradu na veternom mieste alebo príde nečakaná búrka s prudkými nárazmi vetra. Naše záhradné slnečníky môžu mať podstavu ťažkú až 150 kg, napriek tomu ich v podobných prípadoch používať nemôžete. 

Hliníkové pergoly rozširujú možnosti relaxu v záhrade.

Existuje východisko z tejto situácie. Riešením sú hliníkové pergoly so sklopnými strešnými lamelami. Ponúkame ich v bielej a modernej antracitovej farbe. Majú modulovú konštrukciu a pohodlne pod ňu umiestnite luxusnú záhradnú sedaciu súpravu spoločne napríklad s ratanovom jedálenskou súpravou pre viac osôb. Strešné lamely umožnia vpustiť do priestoru práve toľko slnečných lúčov koľko potrebujete. V prípade dažďa strešné lamely mechanicky zatvoríte a pokojne pozorujete, čo sa okolo vás deje. Dažďová voda je odvádzaná pomocou lamiel a žľabov integrovaných v konštrukcii cez nosné stĺpy hliníkovej pergoly do zeme.
Hliníkové pergoly rozširujsú možnosti nášho pobytu na terase aj na jarné a jesenné obdobie. Bočné rolety vás po stiahnutí ochránia pred chladom aj vetrom. Zabezpečujú aj primerané tienenie pred dobiedzajúcimi lúčmi slnka nízko nad obzorom. Relax v záhrade nebude len otázkou letného obdobia a stáva sa takmer celoročnou záležitosťou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia