Kategórie
 
 
 
 
 
Bambusové rohože
 
 

Bambusové rohože

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 

Využívaním bambusu chránite životné prostredie


Možno neviete, že bambus je v podstate druh trávy. Patrí do rodiny našich obilnín. Rastie veľmi rýchlo a jeho stonka po určitom čase drevnatie. Tento materiál má veľmi zaujímavé vlastnosti ako napríklad pevnosť s tvrdosť. Hrubé bambusové tyče sa používajú aj na výrobu lešení. Sú pevnejšie, pružnejšie a ľahšie ako rúry zo železa. Konštrukcie z tohoto prírodného materiálu odolávajú aj zemetraseniam. Naviac sa jedná o obnoviteľný a cenovo prístupný zdroj suroviny. Ak používate bambusové výrobky, prispievate k ekologickému prístupu k životnému prostrediu.


Bambusové ploty sú trvanlivé a estetické


Bambusové drevo má vďaka svojej unikátnej štruktúre a zlozěniu celý rad výhod v porovnaní s ďalšími materiálmi. Lepšie odoláva nástrahám nepriaznivého počasia a má všetky predpoklady na úspešné využitie v exteriéri. Stále častejsie ho môžeme vidieť v záhradách. Je tam určitým symbolom nášho návratu k prírode.
Bambusový plot zabezpečí potrebné súkromie od zvedavých pohľadov susedov. Rodinné posedenie na ratanovom nábytku na terase sa tak môže pokojne niesť v uvoľnenej atmosfére. Rovnakým spôsobom poslúžia bambusové rohože na balkóne alebo v lodžii. Doporučujeme drevo povrchovo upraviť vhodnými moridlami a lakmi. Výrazne sa tým predlžuje jeho životnosť a zachováva estetický vzhľad.  
 

Bambusové rohože nás ochránia pred slnečnými lúčmi

Ak nám rodinný rozpočet nedovolí zatiaľ zakúpiť do záhrady hliníkovú pergolu so sklopnými strešnými lamelami, nemusíme nevyhnutne rezignovať na vytvorenie tienistého miesta pre záhradný nábytok. Jednoduchá konštrukcia z bambusových tyčí uchytená ako markíza k domu a na nej prekrytie z bambusových rohoží zabezpečia ochranu pred slnečnými lúčmi. V ponuke je všetko na našich stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz. Stačí si vybrať vhodný typ a rozmer.

Bambusové ploty sa vyrábajú z bambusových tyčí ale tiež zo zväzkov  tenších prírodných materiálov. Najčastejšie sú spojené pozinkovaným drôtom. Štandardne sú v ponuke výšky sú 100, 150 a 200 cm, niektoré typy aj s výškou 130 alebo 180 cm.
 

Rohože na plot nemusia byť len z bambusu


Medzi rohožami z prírodných materiálov môžu byť veľké cenové rozdiely. Najdôležitejší prvok z pohladu ceny je použitý materiál. Bambus môže byť štiepaný alebo celý. Drahší celý bambus má vyššiu životnosť ale aj cenu. Výrazné cenové rozdiely vznikajú v závislosti od hrúbky použitých bambusových tyčí. S rastúcou hrúbkou tyčí sa zvyšuje aj ich cena. Tomu však zodpovedá aj vzhľad.
Okrem bambusu sa na výrobu oplotenia z prírodných  materiálov používajú aj vres alebo papraď. U nás majú dlhodobú tradíciu rohože z trstiny. Tieto však svojim vzhľadom aj trvanlivosťou za bambusom zaostávajú. Tmavohnedé zväzky z paprade sú mimoriadne estetické a vhodné hlavne na zatienenie záhradného nábytku na terase.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia