Kategórie
 
 
 
 
 
Ratanové sedacie súpravy
 
 

Ratanové sedacie súpravy

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 

 
 

Ratan alebo aj rattan je ideálny polotovar na výrobu nábytku

 

U nás je zaužívaný pomenovanie ratan, ale v okolitých štátoch sa využíva aj názov rattan a niekde dokonca rotang. Vždy je to však označenie pre tropickú lianu.
Je to prírodný obnoviteľný materiál. Po odpílení je schopný zregenerovať v priebehu piatich až siedmich rokov. Z tohoto pohľadu je to rýchlo obnoviteľná surovina na výrobu nábytku. Jeho drevo sa vďaka unikátnej štruktúre dobre ohýba, je pevné a ľahké. Hrubšie prúty slúžia na výrobu konštrukcie ratanových kresiel, stoličiek aj ratanových súprav. Menšie priemery prútov sú ideálne na výplety.


Ratanové sedacie súpravy do zimnej záhrady a na balkón


Ratanový nábytok má určité charakteristické črty, ktoré majú svoj pôvod v histórii a odrážajú aj vlastnosti polotovaru. Vychádzajú v podstate z koloniálneho štýlu. Len veľmi zriedkavo nájdete v ponuke hranaté tvary - prevažujú okrúhle alebo oválne.
Ratanové zostavy sa líšia zložením, tvarom, druhmi výpletu, rozmermi, čalúnením a mnohými ďalšími detailami. Využijete ich kdekoľvek - od obývačky cez zimnú záhradu až po balkón alebo altánok.
Nakoľko sa jedná o prírodný materiál, pôsobenie slnka a dažďa by na ňom zanechalo svoje stopy. Niežeby drevo hnilo, trpí skôr povrchová úprava.


Moderné ratanové sedacie súpravy s nádychom exotiky 


Okrem klasických tvarov ratanových setov vieme ponúknuť aj luxusné ratanové zostavy  v najmodernejších tvaroch. V takýchto prípadoch sa využívajú na vyplety často aj iné netradičné materiály - banánovník, vodný hyacint, manilské konope - takzvaná abacca. Celkový dojem prekvapí vás aj vašich hostí. Závistlivé pohľady a prekvapenie v očiach si určite všimnete. Podstatná je ale prirodzene vaša spokojnosť a pohodlie pri každodennom využívaní. 


Sedenia z umelého ratanu na terasu


V prípade, že hľadáte sedaciu súpravu do záhrady, na terasu alebo nekrytý balkón navrhujeme vám využiť ponuku záhradného ratanového nábytku. Z troch druhov farieb kruhového výpletu ROYAL si určite vyberiete vhodnú sedaciu alebo jedálenskú zostavu. Všetky materiály aj výplet z umelého ratanu tvoria moderný a účelný celok pre váš exteriér.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia