Kategórie
 
 
 
 
 
Teakové stoly a zostavy
 
 

Teakové stoly a zostavy

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Záhradný stôl MADRID
NovinkaAkcia

Záhradný stôl MADRID

1.340,00 € 1.072,00 €
Záhradný stôl MONTE CARLO
Novinka

Záhradný stôl MONTE CARLO

2.249,00 € 1.799,20 €
Záhradný stôl ATLANTA
Novinka

Záhradný stôl ATLANTA

2.249,00 € 1.799,20 €
Záhradný stôl BILBAO
NovinkaAkcia

Záhradný stôl BILBAO

2.045,00 € 1.636,00 €
Záhradný stôl MADRE
Novinka

Záhradný stôl MADRE

1.879,00 € 1.503,20 €
Záhradný teakový stôl LYON

Záhradný teakový stôl LYON

1.727,00 € 1.381,60 €
Záhradný teakový stôl BORDEAUX
Akcia

Záhradný teakový stôl BORDEAUX

1.590,00 € 1.272,00 €

 
 

Ratanový nábytok môže byť aj na terase alebo balkóne

 

Nábytok z prírodného ratanu je určený skôr do interiérov. Kombinácia slnečných lúčov a dažďovej vody neprospieva žiadnemu drevu. Najviac trpí povrchová úprava, lak opadáva a drevo má sklony k sčernaniu.  

 

Určitý sortiment nábytku s prírodného ratanu však spĺňa požadavky na využitie v exteriéri. Vyberte si prírodný nelúpaný ratan. Od bežného ratanu sa líši tým, že prúty sa neopracovávajú na potrebný priemer. Zbavia sa len povrchovej vrstvy - kôry – a ďalej sa tvarujú na požadovaný tvar a rozmer. Povrch dreva v takomto prípade zostáva naporušený a zachováva si vyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom. Výrobky z nelúpaného ratanu je možné použiť aj v exteriéri. V takomto prípade doporučujeme skôr prekryté terasy a balkóny alebo altánky a pergoly. Vlhkosť znáša ratan veľmi dobre a nespôsobuje mu žiadne problémy – je to predsa materiál, ktorý pochádza z tropických pralesov z množstvom zrážok a vysokou vzdušnou vlhkosťou.

 

V našej kolekcii VIMINE nájdete viac druhov pohodlných kresiel, stoličiek aj ratanových hojdacích kresiel. Doplňky z rovnakého materiálu vám umožnia zariadiť si kútik na terase alebo balkóne v tradičnom vidieckom štýle len s prírodného materiálu.

 

Stoly z teakového dreva tvoria dominantu záhrady

 

Čaro záhradných stolov vyrobených z recyklovaného teakového dreva spočíva v ich jednoduchosti. Mierne rustikálny tvar a teplý červenohnedý odtieň dreva sa skvele hodia k zeleni vašej záhrady. 

 

Obdĺžnikové stoly LYON sú v ponuke v dvoch veľkostiach. Väčší s dĺžkou 3 metre poskytuje dostatok miesta pre stolovanie 8 až 10 hostí. Počet miest závisí aj od výberu záhradných kresiel. 

 

Pokial uprednostňujete okrúhly tvar záhradného stola, vyberte si z dvoch priemerov teakových stolov BORDEAUX. Pri väčšom z nich s priemerom 175 cm pohodlne usadíte 8 stolovníkov.

 

Teakové drevo má významnú výhodu v tom, že nevyžaduje žiadnu údržbu. Pôsobením slnečných lúčov a dažďovej vody sa však časom stráca pôvodná farba dreva a získava sivý odtieň - takzvanú patinu. Pokiaľ by vám to prekážalo, budete musieť zabezpečiť ošetrenie dreva olejom.

 

Zostavy teakovych stolov a ručne pletených kresiel VERSAILES z prírodného nelúpaného ratanu vytvoria skvelú kombináciu pohodlia a luxusu počas príjemného posedenia v kruhu priateľov na letnej záhradnej párty. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia