Kategórie
 
 
 
 
 
Podpory pre kvety
 
 

Podpory pre kvety

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 

Používanie bambusu symbolizuje návrat k prírode

V posledných rokoch sme svedkami toho, že stále širší okruh ľudí sa zaujíma o kvalitu životného prostredia, ekológiu a snahu o návrat k materiálom z trvale obnoviteľných zdrojov. Tento trend je dobre viditeľný aj v záhradníctve a záhradkárskych potrebách. Mnohí uprednostňujú využívanie prírodných materiálov pred plastami a kovmi. V našej ponuke na stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz si okrem bambusových tyčí rôznych priemerov a dĺžok môžete nájsť aj široký sortiment bambusových rámov na ťahavé rastliny. Popínavé rastliny však pestujeme aj v interiéri. Dajte si k nim vhodnú bambusovú oporu a budete prekvapení, ako rýchlo sa vám stratí z dohľadu pod záplavou nových listov a kvetov.

Bambusové opory na ťahavé rastliny v záhrade

V princípe v exteriéri aj interiéri používame rovnaké tvary bambusových rámov ale rôzne rozmery. V interiéroch uprednostňujeme skôr veľkosti do výšky 90 cm, v záhradách zas prevažne rozmery od 120 cm a viacej. Niektoré typy máme v ponuke až do výšky 240 cm. Je to samozrejme dané druhmi rastlín, ku ktorým opory používame. V interiéri sa často využívajú ako opora aj bambusové tyče obalené kokosovým vláknom, takzvané talosy.

Aké typy bambusových opôr na popinavé rastliny sú v ponuke

Najjednoduchšie sú opory, kde dve, tri alebo štyri hrubšie bambusové tyče sú prevŕtané a priečne spojené tenšími tyčkami. Sú to dvojité, trojité alebo štvorité rámy. Priemery použitých bambusových tyčí sa zvyšujú úmerne s výškou opory.
Ak uprednostňujete skôr oblé tvary sú tu bambusové oblúky. Môžu byť s priečkami alebo bez nich. Výber vhodného typu závisí od druhu rastliny, ku ktorej bude konkrétna bambusová opora použitá. V interiéri sa často používajú široké oblúky omega s priemerom až 60 cm. Ich prekrížením môžete dosiahnuť z bujne rastúceho kvetu za jeden až dva roky zelenú guľu a tým privediete k úžasu mnoho priateľov

Bambusové treláže na stenu aj do priestoru

Samostatnou a zaujímavou časťou bambusových rámov pre ťahavé a popÍnavé rastliny sú bambusové mriežky. Môžete ich upevniť na stenu, môžu byť pripevnené ku konštrukcii záhradnej pergoly a visieť až k zemi, môžu byť upevnené ku drevenému trámu záhradného altánku alebo si hocikde v priestore záhrady môžete vytvoriť jednoduchý rám z bambusových tyčí a zavesiť ich naň. Nasleduje výsadba vhodnej popínavej rastliny a usmerňovanie jej rastu vhodnou starostlivosťou. Samozrejme, že to nejaký čas potrvá. Nemusíte z toho mať vážnejšie obavy. Bambusová treláž a bambus ako taký vyzerajú zaujímavo aj bez rastlín. Po primeranom čase vznikne zelená stena, ktorá bude nielen mimoriadne dekoratívna ale bude súčasne poskytovať aj príjemný tieň.

Bambusové opory na zeleninu

Ten kto má záhradu má vo väčšine prípadov vyhradené miesto aj na pestovanie zeleniny. Len tí čo sa tomu venujú vedia, že medzi tým čo dozrie doma v záhrade a tým čo kúpite v supermarkete je výrazný rozdiel. Farba ani chuť sa nedajú porovnať. Naviac máme istotu čím a ako sme hnojili a striekali proti škodcom.
Ako opory k fazuli a paradajkám sa najčastejšie využívajú bambusové tyče a palice. Ku hrášku alebo uhorkám môžete použiť bambusové rámy a nastrkať ich v určitých odstupoch do zeme. Niekomu sa osvedčia skôr bambusové treláže. Stačí ich natiahnuť ku každému riadku uhoriek alebo hrachu a pripevniť k bambusovým tyčiam zapichnutých do zeme. Potom už len stačí pohodlne a bez hlbokého krčenia zbierať dozretú úrodu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia