Kategórie
 
 
 
 
 
Nelúpaný ratan a teak
 
 

Nelúpaný ratan a teak

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 

 
 

Ratanový nábytok môže byť aj na terase alebo balkóne

Nábytok z prírodného ratanu je určený skôr do interiérov. Kombinácia slnečných lúčov a dažďovej vody neprospieva žiadnemu drevu. Najviac trpí povrchová úprava, lak opadáva a drevo má sklony k sčernaniu.  

Určitý sortiment nábytku s prírodného ratanu však spĺňa požadavky na využitie v exteriéri. Vyberte si prírodný nelúpaný ratan. Od bežného ratanu sa líši tým, že prúty sa neopracovávajú na potrebný priemer. Zbavia sa len povrchovej vrstvy - kôry – a ďalej sa tvarujú na požadovaný tvar a rozmer. Povrch dreva v takomto prípade zostáva naporušený a zachováva si vyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom. Výrobky z nelúpaného ratanu je možné použiť aj v exteriéri. V takomto prípade doporučujeme skôr prekryté terasy a balkóny alebo altánky a pergoly. Vlhkosť znáša ratan veľmi dobre a nespôsobuje mu žiadne problémy – je to predsa materiál, ktorý pochádza z tropických pralesov z množstvom zrážok a vysokou vzdušnou vlhkosťou.

V našej kolekcii VIMINE nájdete viac druhov pohodlných kresiel, stoličiek aj ratanových hojdacích kresiel. Doplňky z rovnakého materiálu vám umožnia zariadiť si kútik na terase alebo balkóne v tradičnom vidieckom štýle len s prírodného materiálu.

 

Stoly z teakového dreva tvoria dominantu záhrady

 

Čaro záhradných stolov vyrobených z recyklovaného teakového dreva spočíva v ich jednoduchosti. Mierne rustikálny tvar a teplý červenohnedý odtieň dreva sa skvele hodia k zeleni vašej záhrady. 

Obdĺžnikové stoly LYON sú v ponuke v dvoch veľkostiach. Väčší s dĺžkou 3 metre poskytuje dostatok miesta pre stolovanie 8 až 10 hostí. Počet miest závisí aj od výberu záhradných kresiel. 

Pokial uprednostňujete okrúhly tvar záhradného stola, vyberte si z dvoch priemerov teakových stolov BORDEAUX. Pri väčšom z nich s priemerom 175 cm pohodlne usadíte 8 stolovníkov.

Teakové drevo má významnú výhodu v tom, že nevyžaduje žiadnu údržbu. Pôsobením slnečných lúčov a dažďovej vody sa však časom stráca pôvodná farba dreva a získava sivý odtieň - takzvanú patinu. Pokiaľ by vám to prekážalo, budete musieť zabezpečiť ošetrenie dreva olejom.

Zostavy teakovych stolov a ručne pletených kresiel VERSAILES z prírodného nelúpaného ratanu vytvoria skvelú kombináciu pohodlia a luxusu počas príjemného posedenia v kruhu priateľov na letnej záhradnej párty. 

 

Umelý ratan je do záhrady spoľahlivé riešenie

 

Chcete mať na terase alebo balkóne vypletaný nábytok a netrváte jednoznačne na tom, že to musí byť len prírodný materiál? Ponúka sa vám praktické a účelné riešenie. Vyberte si z našej ponuky záhradných sedacích zostáv a záhradných jedálenských súprav. Ak nenájdete nič podľa vašich požiadaviek poskladajte si niečo z jednotlivých kusov. Všetky položky máme v ponuke v troch odtieňoch kruhového ratanového výpletu ROYAL.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia