Kategórie
 
 
 
 
 
Bambusové rolety
 
 

Bambusové rolety

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 

 
 

Bambusové rolety ako ochrana pred slnečnými lúčmi

Hlavne v zimnom období, keď je slnko nízko nad obzorom, prenikajú slnečné lúče ďaleko do priestoru v byte alebo kancelárii. Je to príjemné, pretože prehrievajú a presvetľujú interiér. Spoločne s pravidelným vetraním sú prirodzenou prevenciou proti chorobám a jarnej únave. Komplikácie nastávajú, keď dopadajú na monitor televízora, počítača alebo mobilu, prípadne nám svietia do očí pri práci s nimi. Nevidíte prakticky nič.
Vhodným riešením vzniknutej situácie sú bambusové rolety. Ich výraznou výhodou je, že nezabránia prístupu svetla do miestnosti úplne. Priestor zatienia len čiastočne. Viazací materiál, ktorým je obyčajne tenký bavlnený špagát, vytvára medzi jednotlivými bambusovými tyčkami voľný priestor, ktorý má približne rovnaké rozmery ako samotná lamela, ktorá tieni. V miestnosti tak vzniká príjemná atmosféra s dostatkom svetla avšak bez obmedzujúcich účinkov slnečných lúčov.

Ako si vybrať vhodný rozmer bambusovej rolety


Pri montáži máme dve možnosti. Ak roletu montujeme do vnútra okenného otvoru, teda tesne ku oknu, mala by byť o niečo širšia ako samotné sklo. V takomto prípade bude zakrytá aj časť rámu. Druhá možnosť je montáž spredu na okenný otvor. Od spôsobu montáže sa odvíja aj šírka rolety, ktorú budeme potrebovať. Platí to však aj opačne. Podľa šírky rolety zvolíme spôsob montáže.
Samotná montáž je veľmi jednoduchá. Je potrebné vyvŕtať dva otvory na hmoždinky, tak aby zodpovedali vzdialenosti závesných očiek. Zostáva naskrutkovať do hmoždiniek háčiky a zavesiť bambusovú roletu na svoje miesto.


Bambusové rolety do altánku alebo k záhradnej pergole


Mať strechu nad hlavou pri posedení s priateľmi v altánku je dobrá vec. Niekedy to ale nestačí a potrebujeme aj trochu súkromia. Vhodným spôsobom ako to vieme jednoducho dosiahnuť je využiť výhody bambusových roliet. Spustením roliet vytvoríme chýbajúcu intimitu. Rolety umožňujú prúdenie vzduchu a počas teplých letných dní nás bude ochladzovať príjemný vánok. 

Nesmieme zabúdať, že v exteriéri je neustále riziko vetra. Aby nedošlo k poškodeniu bambusových roliet pri veternom počasí, je vhodné spodné konce rolety upevniť a pri väčšom vetre radšej zrolovať. Bambusové rolety by sa v opačnom prípade pri svojej veľkej ploche a nízkej váhe stali jeho ľahkou obeťou. Máme predsa záujem, aby tento užitočný pomocník vyrobený z prírodného materiálu vydržal čo najdlhšie. 

Na stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz si môžete vybrať z viacerých rozmerov roliet, pričom niektoré typy sú rozmerovo vhodné aj na francúzske okná. Bambusové rolety v našej ponuke sú v prírodnom bledom odtieni bambusového dreva. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia