Kategórie
 
 
 
 
 
Vyberte si z ponuky

Paravány

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 

 
 

Paravány nemusia byť drahé

Pri výbere paravánu posudzujeme prevažne jeho vzhľad a celkový súlad s priestorom, kde bude umiestnený. Napriek tomu je cena paravánu tiež dôležitá. Najvýhodnejšie z tohoto pohľadu sú paravány z morskej trávy. Majú drevenú konštrukciu a výplet zo špagátu z vodného hyacintu. Môžu byť pritom široké až 200 cm. Máte možnosť vybrať si z viacerých pastelových farieb - od veselších oranžovej a zelenej po tradičné farby hnedú  a mahagónovú. 

 

Japonské paravány to je elegancia a tradícia

Vyznačujú sa svojou jednoduchosťou. Drevený rám s okienkami z tenších líšt a výplň z ryžového papiera. Prírodný svetlý drevený rám je povrchovo upravený bezfarebným lakom. V ponuke máme aj deliace steny v bielej alebo čiernej farbe a tiež klasické hnedé odtiene  tabakový alebo tmavohnedý. Papierovú výplň majú japonské paravány spestrenú ručne maľovanými motívami bambusových výhonkov alebo rozkvitnutými vetvičkami japonskej čerešne sakury. Výplň z ryžového papiera umožňuje lepší prestup svetla do priestorov za skladacou priečkou.

 

Bambusové paravány majú zaujímavý vzhľad a sú odolnejšie

Výplň paravánov môže byť vyrobená aj z ratanu alebo bambusu. Ratanové paravány sú na výrobu náročnejšie a prejavuje sa to aj na ich cene, čo ich do určitej miery pri predaji znevýhodňuje. Ak sa pre ne rozhodnete, odvďačia sa vám dlhou životnosťou a hlavne závanom exotiky. Stanú sa ozdobou každého interiéru.

Výplň bambusových paravánov je bežne vyrobená z približne milimeter hrubých líšt širokých približne centimeter. Lišty sú tesne previazané tenkým silonom alebo niťou. Takáto výplň je prakticky nepriehľadná. Kombináciou viacerých farieb získava konečný výrobok netradičný vzhľad. 

Samostatnou kapitolou sú lamelové paravány. Jednotlivé lamely sú na zadnej strane spojené fleesovou látkou. V priestore ich môžete podľa potreby tvarovať. Tým dosiahnete ich stabilitu a súčasne zaujímavý prvok v interiéri.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia