Kategórie
 
 
 
 
 
Obaly na kvetináče
 
 

Obaly na kvetináče

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Obal na kvetináče GW1444
Akcia

Obal na kvetináče GW1444

4,90 € 3,20 €
Obal na kvetináč M1576 OR
Akcia

Obal na kvetináč M1576 OR

19,50 € 12,50 €
Prútený kôš GW1373 C
Akcia

Prútený kôš GW1373 C

13,00 € 9,90 €
Obal na kvety GW1373 B
Akcia

Obal na kvety GW1373 B

9,00 € 6,50 €

 
 

Bambus v anglickom preklade bamboo

Bambusové tyče  a opory na popínavé rastliny

Najširšie využitie majú bambusy pravdepodobne v záhradníctve, ovocinárstve a pri pestovaním zeleniny. Bambusové tyče rôznych priemerov a dĺžok slúžia najčastejšie ako opory pre popínavé rastliny. Už pri menších hrúbkach majú dostatočnú pevnosť na to aby udržali bohatú úrodu paradajok, fazule alebo uhoriek.
V ovocinárstve slúžia bambusové palice na spevnenie mladých výpestkov aj ako oporné koly pri výsadbe stromkov.
Ak sa neuspokojíte s jednoduchými tyčami máte k dispozícii rôzne tvary a veľkosti bambusových rámov. Od hladkých oblúkov cez oblúky s priečkami až k dvojitým, trojitým aj širším rámom. V ponuke máme opory na kvety a zeleninu až do výšky 210 cm. Niektoré bambusové prvky sa dajú využiť aj na výrobu aranžovaných kytíc.

Hrubé bambusové tyče

Hrubé tyče sa vám budú páčiť už samé osobe a aj preto sa využívajú hlavne na dekorácie. Na sklade ich máme až do priemeru 16 cm. Stačí ich vhodne poukladať do väčšieho kvetináče a je to hotové. Môžete kombinovať aj tyče rôznych priemerov. Ak vám nestačí štandardný prírodný odtieň, môžete si objednať aj tmavé bambusové tyče so zaujímavým vzhľadom.
Dekoratívny bambus sa hojne využíva aj v záhradnej a bytovej architektúre. S trochou fantázie z neho vyrobíte napríklad originálne a trvanlivé paravány, zásteny, oplotenia alebo zábradlia. Môže slúžiť aj na výrobu pergol a podporných konštrukcií pre vinič a popínavé rastliny.

Bambusové rohože na plot alebo rohože za posteľ

Rohože na plot sú na trhu v rôznych výškach a dĺžkach. Najčastejšie používané výšky sú 100, 150 a 200 cm a dĺžky 300 alebo 500 cm. Vyrábajú sa so štiepaného bambusu alebo celých tyčí rôznych hrúbok. Ako polotovary na výrobu rohoží na plot alebo dekoráciu sa využívajú aj iné prírodné materiály, napríklad papraď, vŕba alebo vresovec. Štandardne sú jednotlivé prúty alebo ich zväzky previazané pozinkovaným drôtom.
Rohože na stenu alebo rohože za posteľ sa vyrábajú z jemnejších materiálov. Najčastejšie sú to bambusové tyčky s priemerom približne 1 mm, no máme v ponuke aj rohože vyrobené z palmy. Tento typ rohoží býva previazaný špagátom alebo jemným silonom. Rohože sa dajú použiť aj na prekrytie zábradlia na balkóne.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia