Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Hliníková pergolaSkutočnosť, že sa niečo deje s počasím aj v našich končinách je stále jasnejšia. Prekonávajú sa nové a nové teplotné rekordy maximálnej teploty, v lete robia starosti prívalové dažde, jar a jeseň ako keby neexistovali.

 

Cítite jar vo vzduchu rovnako ako my? Sme presvedčení, že určite áno.

 

Prvé informácie o paravánoch pochádzajú už zo 4. storočia pred našim letopočtom a sú z Číny. V tom čase to boli skôr nádherné umelecké diela vyrezávané zo vzácnych tropických  drevín. Kvôli svojej váhe sa s nimi ťažko manipulovalo a väčšinou trvale stáli na jednom mieste.  

 

Záhrada, terasa, gril, záhradný nábytok....Máte pocit, že vám ešte niečo chýba? No predsa hliníková pergola! Viete prečo? Hlinikové pergoly sa momentálne tešia veľkej popularite a obľube.

 

Máte radi exotický nábytok tak ako my? Veríme že áno, pretože prírodný ratanový nábytok sa v tomto období teší stále väčšej obľube.

 

Každý z nás zažil ten pocit letných prázdnin, kde sme zažívali tie najkrajšie detské zážitky v starom dome u našich strarých rodičov. Alebo si pripomeňme dlhé zimné večery keď sme otravovali starého otca, ktorý čítal knihu v starom ratanovom hojdacom kresle.

 

Retro nábytok do reštaurácie aj kaviarne


Pri stravovaní už dávno nejde len o to aby sme sa dobre sa najedli. V skutočnosti je to vysoko spoločenské podujatie, ktoré spája rodinu, priateľov, známych alebo obchodných partnerov.

 

Ratanové lehátka a nábytok z umelého ratanu pre wellnes

Slovo wellness má v anglickom jazyku oveľa širší význam než v akom sa používa v našich končinách. Wellness znamená, že žijete v stave optimálneho zdravia, pohody a vitality a investujete peniaze, čas a energiu do vecí, ktoré vám ich pomáhajú dosiahnuť a udržať. 

 

Záhradný nábytok a záhrada – dôležitá je symbióza

Ako povedal Cicero, človek potrebuje k životu záhradu a knihu. Žijeme v krásnej prírodnej scenérii, v ktorej máme príležitosť upokojiť svoje nervy a nájsť životnú rovnováhu.

 

Pri kúpe svietidla na terasu sa radšej nespoliehajte na náhodu. Vonkajšie osvetleni je neustále vystavené faktorom, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť jeho stav.

 

Pletený nábytok, ktorý v našich končinách poznáme skôr pod pojmom prútený nábytok bol známy už v starovekom Egypte, Perzii a Ríme. Už v stredoveku bola technika pletenia nábytku známa v celej Európe. V 16. a 17. storočí sa využívali predovšetkým vŕbové prúty.

 

Asi ste už uvažovali o použití vypletaného nábytku vo vašej domácnosti? Nie ste v tomto smere žiadnou výnimkou. 

 

Záhradná sedacia súprava MILANOS otázkou, aký vhodný záhradný nábytok si vybrať, sa stretávame prakticky dennodenne.
Pri svojej práci s našimi zákazníkmi im vždy položíme nasledujúce otázky:
Kde chcete mať umiestnený nábytok? Je miesto kde bude nábytok umiestnený prekryté? Aký materiál si prajete zvoliť?
Je to len pár otázok z mnohých, ktoré pri komunikácií so zákazníkmi používame. A práve tieto majú byť tie rozhodujúce, ktoré treba zvážiť pri kúpe záhradného nábytku. V nasledujúcom článku si preberieme jednotlivé možnosti.

 

Hliníková pergola Gazebo SUNS MaranzaAko šťastný majiteľ záhrady alebo pozemku viete, ako je dôležité stráviť voľný čas na čerstvom vzduchu. Rodinná večera na slnečnej terase, romantické chvíle s vínom pod holým nebom alebo pokojné chvíle strávené v hojdacom kresle po náročnom dni vytvárajú mozaiku spomienok. Prudké slnko, mrholenie alebo silný dážď môžu efektívne zmariť plány na deň voľna. Sú však rozmary počasia to, čo najviac milujete? Samozrejme, že nie! Vybavením vašej záhrady alebo terasy s elegantnými záhradnými pergolami nikdy nezaskočí žiadny vrtoch letného počasia. Pozrite sa na našu rozsiahlu ponuku a vytvorte magické miesto priamo pri prahu Vášho domova.

 

Závesné ratanové kreslo UOVOPri zariaďovaní záhrady alebo terasy zvážte či k zostave záhradného nábytku nebude vhodným doplnkom aj závesné ratanové kreslo. Je ideálnym riešením aj v prípade ak vás limituje priestor. Môžete ho mať aj na menšom balkóne a dá sa využiť aj pri zariaďovaní dovolenkového apartmánu. Na stránke www.bamboo.sk máme niekoľko alternatív riešenia. Stavte na jeden silný, výrazný prvok, ktorý oživí váš priestor.

 

Provensálsko je jedna z najznámejších a aj najviac navštevovaných oblastí Európy. Niet sa čomu čudovať. Azúrové pobrežie so strediskami Nice, Cannes, St. Tropez, na pozadí predhoria Álp a medzi tým nádherná krajina s množstvom malebných mestečiek a dediniek.

 

Aktuálnou a pre nás veľmi významnou udalosťou je 17. výročie vzniku našej firmy. V tejto súvislosti sme pripravili príjemné prekvapenie aj pre našich zákazníkov. Oslávte s nami túto udalosť a nakupujte vybraný sortiment s výraznými zľavami.

 

Japonský paraván HS 340V mnohých typoch prevádzok sa stretáme s potrebou oddeliť jednotlivé pracoviská. Každý chce mať predsa pri masáži svoj pokoj. Sú ale aj ďalšie pracoviská, kde nám nadmerný záujem okolia nemusí vyhovovať. Ako príklad uvedieme kadernícke salóny, pedikúry ale aj rôzne typy zdravotníckych ambulancií. V kaviarňach alebo reštauráciách je nevyhnutné  zabezpečiť dostatok súkromia pre rodinné alebo firemné posedenie bez zvedavých pohľadov ostatných zákazníkov zariadenia.

 

Záhradný slnečník Challenger T1Pri hľadaní dokonalej záhrady musíte nájsť optimum medzi estetikou a funkčnosťou. Výberom zo širokého sortimentu sa rozhodnete pre pohodlný a účelný záhradný nábytok a starostlivo hľadáte doplnky, ktoré dodajú priestoru charakter a štýl.

 

Tak ako každý rok prinášame našim zákazníkom množstvo zaujímavých noviniek. Nájdete ich na stránke vo viacerých kategóriách .  

 

 

 

 

 

 

 
Záhradná sedacia súprava JAVAČo to je luxus? Môžeme si pomôcť jeho definíciou podľa slovníka cudzích slov. Luxus to je prepych, nádhera, veĺkoleposť, honosnosť, úplne výnimočná dokonalosť v spôsobe života, bývania, obliekania a podobne. Je synonymom bohatstva, komfortu, nadbytku, pohodlia, prebytku a prosperity. Luxusný je jednoducho vynikajúci a teda najvyššej kvality.Myslíme si, že tieto vlastnosti spĺňajú viaceré záhradné súpravy z našej ponuky a vytvorili sme preto na stránke kategóriu luxusný záhradný nábytok.
 
Závesné kreslo so stojanom Nester large carbonHoďte všetko za hlavu, prestaňte sa znepokojovať, jednoducho len čítajte, relaxujte, sledujte ako sa vaše deti hrajú. Užívajte si slnečné lúče, alebo iba pozorujte oblaky či už s priateľom, s láskou alebo len tak - sami.
Práve na tento účel bolo vytvorené Tiipii. Sú za ním ľudia s veľkou láskou ku všetkému, čo je spojené s prírodou.
Neváhajte a začnite si vytvárať vaše vlastné príbehy s Tiipii. Musíte občas len zabudnúť na svoje hodinky a získať späť kúsok času pre seba – sme si istí, že treba začať odtiaľ.
Potom ako závesná posteľ Tiipii dorazí a vy ho zavesíte, podelíte sa oň, spravíte si svoj obľúbený drink a skutočne si ho zamilujete.
A to je všetko. Naša úloha je splnená. Pripájame niekoľko námetov ako môžete využiť našu novinku.
 
Vimine Natural Wicker® je exkluzívna značka, ktorá ponúka nábytok a záhradné doplnky z nelúpaného ratanu a teaku. Nájdete tu ručne vyrábaný nábytok z ratanu ( záhradný ratanový nábytok, pohodlné ratanové súpravy, teakové stoly, ratanové kreslá a stoličky, záhradné hojdacie kreslá, závesné ratanové kreslá, kvetináče, prútené košíky a ratanové koše ). Značka VIMINE ponúka svojim zákazníkom spojenie luxusu, elegancie a pohodlia z prírodného ratanu a teaku v koloniálnom štýle. Nábytok a doplnky VIMINE sú ručne vyrábané s maximálnou starostlivosťou o životné prostredie, pretože rešpektujeme prírodu.

 
 

Záhradný nábytok sa stáva jedným z najdôležitejších prvkov v moderných domácnostiach. Je preto dôležité vedieť si správne vybrať. Základnou požiadavkou je estetická stránka. Nekúpime si predsa niečo čo sa nám nepáči. Farba, tvar, atraktívny vzhľad sú prvky ktoré často rozhodujú u našich krajších polovičiek. Páni zvažujú aj iné kritériá ako napríklad kvalita použitých materiálov, kvalita dielenského spracovania, odolnosť voči poveternostným vplyvom, životnosť,  prípade nároky na údržbu. Výber správnej zostavy nie je jednoduchý. Záhradná ratanová zostava - Rapallo

 

Z mnohých historických filmov si určite pamätáte zábery, keď sa hlavná hrdinka prezlieka za deliacou stenou stojacou niekde v kúte izby a nepovolané oči vidia len kúsky oblečenia ktoré buď padnú na zem alebo ostanú na stene zavesené.
 

 


Leto, príjemné teplé slnečné lúče ... noci bývajú krásne teplé, dlhšie a pozývajú nás na posedenie vonku.

 

Myslíte si, že sedacie vaky sa môžu líšiť len tvarom, veľkosťou alebo farbou? Radi by sme vás vyviedli z omylu. Pre dokonalé pohodlie a pôžitok so sedenia má zásadný význam predovšetkým výplň. Štandardne sa vaky plnia polyuretanovými alebo polyetylénovými guličkami. My vám chceme predstaviť tohtoročný hit v našej ponuke. 

 

Bambus po anglicky bamboo 

Niektoré druhy bambusu majú mimoriadne tvrdé drevo. V minulosti sa z nich dokonca vyrábali meče, ktorých tvrdosť bola porovnateľná s oceľovými. Napriek tomu mnohých možno prekvapí fakt, že bambus nepatrí medzi stromy. 

 

Paraván patrí medzi praktické a dizajnové doplnky do domácnosti. Môžete ho poznať pod rôznymi názvami ako napríklad aj “španielska stena”. Do Európy sa dostal z ďalekej Číny a Japonska.

 

 

Exotický nábytok aj do moderných domácností

Moderne zariadené byty a domy sú trendom hlavne medzi mladými ľuďmi. Hranaté tvary moderného nábytku a častokrát používané kovové prvky je vhodné zmäkčiť doplnkami z prírodných materiálov. Môžu to byť napríklad dekoratívne bambusové tyče. Ideálnym a zároveň praktickým a pohodlným riešenim môže byť ratanové hojdacie kreslo prípadne ratanové otočné hojdacie kreslo. Poslúžia Vám ako miesto na odpočinok. Svojimi klasickými tvarmi prinesú do bytu závan exotiky a romantiky.

 

Prečo sú rozdiely v cenách ratanového nábytku také vysoké? Odpoveď samozrejme nie je jednoduchá. Rozdiel je súhrnom viacerých faktorov, ktoré nie sú pre bežného zákazníka na prvý pohľad zrejmé. Už vôbec sa nedajú zistiť z obrázka na internetovej stránke, ktorý je často jediným zdrojom informácii pre kupujúceho. 

 

Zariadenie pre wellness

Wellness  a spa centrá sú dnes neodmysliteľnou súčasťou hotelov a penziónov. Ich vybavenie kvalitným nábytkom z umelého ratanu  je skvelá voľba z viacerých dôvodov, predovšetkým jeho dlhá životnosť, odolnosť voči vlhkosti a jednoduchá údržba. Najviac využívané vo wellness a spa centrách sú lehátka z umelého ratanu. Väčšina z nich má polohovateľné operadlo, čo umožňuje  dokonalý relax.  Lehátka z umelého ratanu môžete mať s matracom alebo bez matraca.

Wellness a spa centrá si môžete doplniť aj o malé stolíky a kreslá z umelého ratanu a interiér osviežiť  doplnkami ako napríklad kvetináče z umelého ratanu v rôznych veľkostiach.  Žiadne luxusné spa a wellness centrum sa dnes bez lehátok a nábytku z kvalitného umelého ratanu už nezaobíde.

 

 

 

 

Starostlivosť o bambusový nábytok

Bambusový nábytok v podstate nepotrebuje žiadnu zvláštnu starostlivosť. Stačí klasická leštiaca emulzia na nábytok. Ak sa na bambusovom nábytku niečo poškodí, tak potom je to väčšinou iba viazanie, ktoré môžete narušiť, prípadne prerezať niečím ostrým. Nábytok by mal byť umiestnený na suchom, vetranom mieste.

 

 

Pri výbere sedacieho vaku DR relax kladieme Najväčší dôraz na vonkajší vzhľad. 90% našich materiálov má tak vysokú odolnosť proti oteru, že vám zabezpečíme pokojné srdce. Dáta o odolnosti proti oteru, tzv. Martindale Abrasion Resistance Test, sú uvedený na našich webových stránkach pre všetky sedacie vaky Dr. Relax *.

 

Ratan je prírodná trstina používaná na pletenie nábytku. Má jedinečný vzhľad s teplým tónom. Rovnako ako zvyšok tohtoročnej kolekcie ratanového nábytku je vhodný tiež pre vonkajšie použitie - ale pre predĺženie životnosti nábytku odporúčame ho umiestniť tak, aby bol chránený pred vlhkým a silným slnečným počasím. 

 

 

Paravány

Naše krásne paravány predstavujú rýchle, praktické a zároveň dizajnové riešenie v týchto a  iných krízových situáciách. Títo skvelí pomocníci dokonale zakryjú všetky nedostatky, ktoré nemusia byť na prvý pohľad vidieť. 
Návšteva už klope na dvere, no vy ste pri každodennom zhone nestihli všetko zrovna ideálne upratať ? 

Naše krásne paravány predstavujú rýchle, praktické a zároveň dizajnové riešenie v týchto a  iných krízových situáciách. Títo skvelí pomocníci dokonale zakryjú všetky nedostatky, ktoré nemusia byť na prvý pohľad vidieť. 

To však nie je ani zďaleka všetko, čo tieto multifunkčné dizajnové produkty vo Vašej domácnosti dokážu. Skvele taktiež poslúžia ako „náhradná“ rozdeľovacia stena, v prípade, že si prajete ukradnúť pre seba kúsok súkromia vo väčšom priestore. Naše paravány vyzerajú všade jednoducho skvele. Paravány sú stabilné, no v prípade potreby ich môžete jednoducho zložiť a uskladniť, poprípade oprieť o stenu a vyčarovať tak krásnu dekoráciu miestnosti. Naša široká ponuka rôznych materiálov, veľkostí a farieb paravánov Vám umožní vybrať si ten pravý presne podľa Vášho gusta.

 

Spálne z exotických drevín? Prečo nie!

Vašu spálňu si môžete zariadiť moderným nábytkom aj s použitím takých netradičnych materiálov  ako je napríklad bambus. Na stránke www.bamboo.sk nájdete viacej druhov postelí, ktoré Vás prekvapia svojimi modernými tvarmi a prepracovaným dizajnom

Každý typ sa dodáva vo viacerých rozmeroch a aj s možnosťou riešenia odkladaciho priestoru. K jednotlivým typom postelí si môžete objednať ďalšie druhy nábytku, ktoré v modernej spálni potrebujete, a to od viacdverových skríň, cez komody, poličky na stenu a samozrejme nočné stolíky.
Luxusná posteľ z bambusu
Každá žena ocení v spálni toaletku alebo aspoň nástenné zrkadlo. Využite možnosť zariadiť si spálňu tak aby ste sa odlíšili od zaužívaných riešení a štandardov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia