Kategórie
 
 
 
 
 
Japonské paravány
 
 

Japonské paravány

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 

 
 

Japonské paravány sú typické svojou jednoduchosťou


Japonsko je krajina vzdialená od nás nielen geograficky ale aj mentálne. Prejavuje sa to v mnohých sférach života a dosť výrazný rozdiel môžeme zaragistrovať aj v štýle bývania. Charakteristický je dôraz na jednoduchosť a využívanie prírodných materiálov. Používa sa takmer výlučne drevený nábytok, dôležitým prvkom je bambus a na podlahách prevládajú rohože z prírodných materiálov a tatami, na ktorých sa aj spáva. Typické sú drevené priečky. Ako interiérový prvok sa často využíva paraván, ktorý poskytuje potrebné súkromie a zabezpečuje intímnu atmosféru. 

Japonský paraván je vyrobený výlučne s prírodných materiálov. Štandardne je to drevený rám s okienkami a výplň z ryžového papiera. Veľká výhoda ryžového papiera je v tom, že je priesvitný a umožňuje prestup svetla aj do priestoru za paravánom.


Japonský paraván má veľa farebných alternatív 


Hoci býva typický japonský interiér zariadený jednoducho, neznamená to zároveň, že je fádny a nezaujímavý. Na jeho spestrenie často slúžia práve paravány. Prírodný drevený rám skladacej deliacej steny sa lakmi a farbami upravuje na čierno, zaujímavý je hnedý a tabakový odtieň a často sa využíva aj paraván s bielym rámom. Práve biely paraván je v našich podmienkach najvhodnejší do zdravotníckych ambulancií a oddelení.
Ak na spestrenie interiéru nestačí len farba rámu, máme v ponuke na stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz aj japonské paravány s typickými motívmi. Bývajú to ručne maľované rozkvitnuté vetvičky japonskej čerešne sakury alebo výhonky bambusu. Ak chcete zariadiť vás interiér elegantne, lacno a rýchlo, tak japonský paraván v štýle shoji je pre vás ideálne riešenie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia