Kategórie
 
 
 
 
 
Bambusové paravány
 
 

Bambusové paravány

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 

Bambusové paravány sú vďaka vyššej váhe stabilnejšie


Paraván je vo svojej podstate skladacia deliaca stena. Jednotlivé diely sú pospájané pántami. Šírka samostatných krídiel býva v rozmedzí 40 až 50 cm. S rastúcim počtom dielcov vo výslednom výrobku dosahujeme zväčšovanie celkovej šírky paravánu. Najmenšie typy majú obyčajne 3 diely po 40 cm, čo znamená maximálnu šírku 120 cm. Vo veľkej väčšine prípadov sú skladacie deliace priečky zložené z troch až šiestich dielov, z čoho vyplýva, že maximálna šírka paravánu pri použití dielcov širokých 50 cm je 300 cm. 
Nesmieme zabúdať na skutočnosť, že kvôli stabilite nemôžu byť jednotlivé diely v jednej rovine. Musíme ich postaviť tak, aby jednotlivé krídla zvierali primeraný uhol. Čím je uhol menší, tým lepšiu stabilitu dosiahneme. Súčasne si musíme uvedomiť, že sa nám adekvátne skracuje aj celková dĺžka zakrytého priestoru a je to približne o 10 %. 
Stabilita paravánu sa zvyšuje aj s jeho váhou. Z tohoto hľadiska sú paravány s dreveným rámom a bambusovou výplňou v určitej výhode, lebo ich váha je približne o 15 % vyššia ako váha deliacich stien s výplňou z ryžového papiera. 
Bambusové paravány z našej ponuky, ktorých typové označenie začína značkou HS majú špeciálnu verziu pántov, ktorá umožňuje preklápať jednotlivé diely do obidvoch strán. Umožní nám to, aby sme paraván mohli poprekladať nielen harmonikovite ale aj do oblúka alebo tvaru písmena U. Ľahko sa nám takto zakrývajú napríklad rohy vymedzeného priestoru. 


Bambusové paravány s dreveným rámom

 

Tieto typy paravánov sú vyrobené z dielov širokých 44 cm. Celková šírka štvordielneho paravánu je 176 cm a šesťdielneho 264 cm. Výška paravánov je štandardne 175 cm, pri niektorých typoch 200 cm. Farba dreveného rámu je v tmavohnedej alebo čerešňovej farbe. Výplň je z bambusových lamiel, ktoré sú previazané približne každých 5 cm. Lamely sú v dvoch farbách, ktoré sa pravidelne striedajú a farebne sú prispôsobené rámom. Niektoré typy bambusových paravánov majú výplň kombinovanú v hornej a dolnej časti bielym ryžovým papierom s drevenou mriežkou.
Celkovo pôsobia paravány veľmi elegantne a svojim vzhľadom sa hodia do reštaurácií, kaviarní, hotelov ale aj komornejšieho prostredia ako sú advokátske a právnické kancelárie.


Bambusové paravány vyrobené z lamiel
 

Tieto typy paravánov nezapadajú celkom do bežnej predstavy ako má paraván vyzerať. Sú vyrobené z bambusových lamiel hrubých jeden až dva milimetre a širokých 10 mm, ktoré sú podlepené flisovou látkou. Vďaka tomuto riešeniu môžete paraván v priestore ľubovoľne tvarovať. Vzhľadom na svoju výšku 200 cm a celkovú hrúbku musí byť lamelový bambusový paraván v priestore dostatočne poprehýbaný kvôli stabilite. Súčasne tým zabránime jeho deformácii vo vertikálnej rovine.
Okrem delenia priestoru sa dá tento výrobok využiť aj na obklady stien alebo regálov. Šikovný majstri si ho dokážu vhodne rozmerovo upraviť na potrebnú výšku aj dĺžku a následne použiť ako bambusový obklad steny za posteľou.

Bambusové paravany z lamiel dodávame vo vicerých farebných odtieňoch, najčastejšie v bielom, bledohnedom a tmavohnedom. Paraván v prírodnom odtieni bambusového dreva je bez povrchovej úpravy a môžete si ho farebne prispôsobiť svojim požiadavkám.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia