Paraván je praktický pomocník

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Paraván je praktický pomocník

Japonský paraván HS 340V mnohých typoch prevádzok sa stretáme s potrebou oddeliť jednotlivé pracoviská. Každý chce mať predsa pri masáži svoj pokoj. Sú ale aj ďalšie pracoviská, kde nám nadmerný záujem okolia nemusí vyhovovať. Ako príklad uvedieme kadernícke salóny, pedikúry ale aj rôzne typy zdravotníckych ambulancií. V kaviarňach alebo reštauráciách je nevyhnutné  zabezpečiť dostatok súkromia pre rodinné alebo firemné posedenie bez zvedavých pohľadov ostatných zákazníkov zariadenia.

Ako najjednoduchšie, najrýchlejšie a asi aj najlacnejšie riešenie je využiť na tento účel paraván, pre ktorý bolo hlavne v minulosti často používané pomenovanie španielska stena. Majú veľkú výhodu v tom, že keď ich nebudete potrebovať, jednoducho ich poskládáte a odložíte. Nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy a problém je vyriešený. Rôznych typov paravánov je v ponuke
na trhu veľké množstvo.Stačí si vybrať.

Paravány sa líšia svojimi rozmermi

Bambusový paraván HS 089Pri výbere treba zvážiť aká má byť skladacia deliaca stena široká. Bežne sa používajú trojkrídlové so šírkou okolo 130 cm, o niečo širšie štvorkridlové so šírkou 160 až 200 cm až po šesťkrídlové paravány so šírkou cez 250 cm. Všetko závisí od požiadavky na akej dĺžke potrebujeme priestor oddeliť. Je rozdiel či vyberáme paraván k lehátku, kde by mal mať dĺžku cez 200 cm alebo ku kreslu. V takomto prípade nám stačia aj menšie rozmery. Musíme pritom brať do úvahy, že paraván bude stáť len vtedy, keď budú jednotlivé ramená harmonikovite poprekladané, čím sa celková dĺžka mierne skráti.

Zvažujeme tiež skutočnosť, či nám stačí jednostranný alebo potrebujeme obojstranný. V prvom prípade je jedna strana pohľadová a z druhej strany vidíme drevenú alebo kovovú konštrukciu paravánu. Pri obojstranných vidíme spravidla z každej strany paravánu rovnaký vzor, motív alebo farbu.

Ak vám nestačí štandardná výška 170 až 175 cm máme v ponuke aj paravány vysoké 200 cm.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia