Ratanový nábytok má svoju históriu

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Ratanový nábytok má svoju históriu

Pletený nábytok, ktorý v našich končinách poznáme skôr pod pojmom prútený nábytok bol známy už v starovekom Egypte, Perzii a Ríme. Už v stredoveku bola technika pletenia nábytku známa v celej Európe. V 16. a 17. storočí sa využívali predovšetkým vŕbové prúty.

Rozmach výroby ratanoveho nábytku spadá do osemnásteho a devätnásteho storočia. Súvisí to s kolonizáciou rozsiahlych oblastí juhovýchodnej Ázie a Indie. Obchodníci začali dovážať loďami kvalitnejší materiál - ratan. Vo viktoriánskom obdobím získal ratanový nábytok obrovskú popularitu v Európe, Anglicku aj Severnej Amerike. Remeselná výroba ratanového nábytku z konca 19. storočia má výrazný vplyv na estetiku jeho výroby aj v súčasnosti. 

Ratanový nábytok je obľúbený, pretože je spájaný s prírodou, záhradou a voľnočasovými aktivitami. Využíva sa predovšetkým počas letnej sezóny v rodinných domoch, bytoch aj rekreačných zariadeniach. Nábytkom z ratanu sa vďaka jeho pevnej ale vzdušnej konštrukcii a nízkej váhe jednoducho manipuluje a súčasne dodva  celému interiéru dojem ľahkosti a priestrannosti. 

 

Ratanové sedacie súpravy patria aj do moderného bytu

Môžete isť do obchodov s dekoráciami a luxusným nábytkom alebo si môžete hľadať inšpiráciu na Instagrame a Pintereste. Výsledok je jeden a ten istý - nemôžete prehliadnuť skutočnosť, že aktuálnym trendom v súčasnosti je nábytok z ratanu, bambusu a iných prírodných materiálov. Dizajnové štúdiá sa opäť vracajú k prírode a k týmto materiálom zvlášť. 

Či je to už nábytok v štýle Vintage, v tradičnom koloniálním štýle, alebo nábytok v rustikálnom štýle, prenikajú prírodné materiály do našich interiérov a záhrad. Módne odtiene a tvary zdôrazňujú ich špecifické vlastnosti a evokujú v nás vzdialenú exotiku a dovolenku v tropickom raji.

Je to perfektný trend pre bohémov a to nás teší!

Ratanový nábytok do záhrady a na terasu

Vzhľadom na prírodné podmienky dávame v našich zemepisných šírkach pri použití v exteriéri spravidla prednosť umelému ratanu. Záhradný ratanový nábytok je navrhnutý do vonkajšieho prostredia a zodpovedajú tomu všetky jeho prvky a detaily. Hliníková konštrukcia, vodoodpudivé čalúnenie z polyesteru impregnovaného teflónom aj samotný výplet. Vhodné ratanové zostavy na sedenie aj ratanové jedalenské sety v troch farbách kruhového vypletu ROYAL nájdete na našej stránke www.bamboo.sk. Tešíme sa na vašu návštevu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia