Záhradné svietidlá sú dôležitou zložkou projektu záhrady

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Záhradné svietidlá sú dôležitou zložkou projektu záhrady

Pri kúpe svietidla na terasu sa radšej nespoliehajte na náhodu. Vonkajšie osvetleni je neustále vystavené faktorom, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť jeho stav.

Záhradné osvetlenie musí predovšetkým spĺňať normy bezpečnosti 

Pri kúpe svietidla na terasu sa radšej nespoliehajte na náhodu. Vonkajšie osvetleni je neustále vystavené faktorom, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť jeho stav. Zatiaľ čo kontakt záhradného nábytku s vodou alebo mrazom môže mať za následok len jeho poškodenie, kontakt elektrického zariadenia s vodou a za určitých okolností len s vlhkosťou, môže spôsobiť ohrozenie bezpečnosti členov domácnosti. Aby ste tomuto stavu predišli, pred zakúpením si zahradné svietidlo dôkladne skontrolujte. Každá žiarovka ale aj svietidlo na vonkajšie použitie má špeciálny symbol označujúci triedu ochrany (IP alebo Index ochrany). Prvá číslica kódu znamená ochranu proti pevným látkam, zatiaľ čo ďalšia proti tekutinám. Aby ste sa uistili, že používanie záhradnej lampy na terase alebo balkóne bude úplne bezpečné, vyberte si model s ochranou IP najmenej 44. Pre časti záhradného osvetlenia, ktoré je vystavené priamemu pôsobeniu vody - teda aj dažďa, vody zo sprchy alebo z bazéna, musí byt krytie najmenej IP 65.

Dôležité je tiež aby aj elektrické rozvody mali dvojitú izoláciu. V nových domoch a bytoch by to nemal byť problém, pretože boli kolaudované podľa najnovších noriem. Pozornosť treba zbystriť pri starších nehnuteľnostiach.

 

Vyberte si z našej ponuky vhodné riešenie osvetlenia terasy

Čo charakterizuje moderné záhrady? Na terasách usporiadaných podľa princípu „menej je viac“ dominujú jednoduché riešenia, primerané farby a sady záhradného nábytku s minimalistickým dizajnom. Nemá zmysel hľadať gýčové ozdoby a komplikované tvary a formy. Moderné záhradné aranžmány sú doplnené jednoduchými a nenápadnými detailami, ako je napríklad aj vhodné záhradné osvetlenie zdôrazňujúce moderný charakter priestoru a zvýrazňujúce zaujímavé detaily.

 

Záhradné svietidlá pre terasu alebo balkón 

Určite je z čoho vyberať. Svietiace záhradné gule alebo kocky môžete len tak voľne položiť do trávnika alebo na terasu. Použijete na to jednoduchú konzolu, ktorú zapichnete do trávnika alebo kvetináče. Majú vlatnú batériu, ktorá umožní svietiť bez zdroja energie prakticky celý večer.

Záhradné svietiace kvetináče so zabudovaným osvetlením sú hitom posledných sezón. Okrem osvetlenia terasy alebo balkóna vo večerných hodinách nám poskytujú príjemný pohľad na vysadené kvety a kríky počas celého dňa. Svojimi modernými tvarmi vhodne dopĺňajú architektúru terasy.

V priestoroch, kde nie je zdroj elektrickej energie ponúkame jednoduché riešenie. Terasové lampáše TOULOUSE sú vyrobené z nelupaného ratanu hrubého asi 1 cm. K dispozícii sú v troch veľkostiach a dvoch farebných variantoch - prírodný a biely v štýle vintage. Už stačí len zapáliť sviečku a okolie zaleje tlmené prírodné svetlo.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia