Záhradný nábytok v provensálskom štýle

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Záhradný nábytok v provensálskom štýle

Provensálsko je jedna z najznámejších a aj najviac navštevovaných oblastí Európy. Niet sa čomu čudovať. Azúrové pobrežie so strediskami Nice, Cannes, St. Tropez, na pozadí predhoria Álp a medzi tým nádherná krajina s množstvom malebných mestečiek a dediniek.

 Všade veľa kvetov, slnka, pokojná atmosféra a príjemní ľudia. Neodmysliteľnou súčasťou krajiny sú vinice a polia s levanduľou.

Prírodnými krásami a krajinou sa to však nekončí. Množstvo zaujímavých detailov môžeme nájsť aj v interiéroch domov a bytov. Sú charakteristické skôr bledými farbami a doplnkami z prútia a kvetov. Provensálsky štýl je štýlom juhofrancúzskeho vidieka. Vyžaruje z neho jednoduchosť a útulnosť.

 

My vám ponúkame možnosť spraviť si kúsok Provensálska aj vo vašich domovoch na balkónoch alebo záhradných terasách. Biely výplet z umelého ratanu v odtieni slonová kosť

s polkruhovým prierezom dodá vášmu exteriéru ten správny nádych luxusu, elegancie a aj závan atmosféry zo slnečného francúzskeho juhu. Vyberte si z nášho záhradného ratanového nábytku. V kolekcii ROYAL nájdete nielen rohové sedacie súpravy a jedálenské súpravy ale aj množstvo doplnkov v jednej kolekcii a s rovnakým výpletom.

Záhradné sedacie súpravy Milano sú elegantné, pohodlné a naviac variabilné. Dajú sa rozšíriť o stredové diely alebo kreslá. Jednotlivé diely viete uložiť viacerými spôsobmi. V prípade, že máte menej miesta pouvažujte nad niektorou z našich tohtoročných noviniek. Záhradné ratanové súpravy IMOLA, MONZA alebo RODI môžu byť tým správnym riešením. Svojimi elegantnými tvarmi by súprava LEONARDO z bieleho umelého ratanu by dokonale zapadla do ktorejkoľvek provensálskej záhrady. 

Pre stolovanie na terase sú pre väčší počet ľudí najvhodnejšie veľké okrúhle jedálenské stoly RONDO s priemerom až 180 cm. Poskytnú dostatok priestoru pre minimálne 8 stolovníkov. S ratanovými kreslami LEONARDO tvoria ideálnu kombináciu. Nie je to však jediná možnosť, kreslá môžete vymeniť za stoličky alebo iný typ kresiel z ponuky záhradného ratanového nábytku na našej stránke.

Ku bazénu aj na opaľovanie vám poslúžia biele ratanové lehátka viacerých typov. Sú polohovatelné, majú odolnú a pevnú konštrukciu, vodoodpudivé čalúnenie a samozrejme môžete ich mať tiež v bielom výplete. Náš ratanový výplet pritom nevyzerá ako umelý materiál a častokrát musíme zákazníkom dokazovať že to tak skutočne je.


Ak máte pocit, že umelý ratan nie je to najvhodnejšie riešenie a chcete mať v záhrade a na terase len prírodný materiál, určite si vyberiete niečo z kolekcie VIMINE. Je to nábytok ručne vyrobený z nelúpaneho ratanu a teaku. Kreslá, stoličky, hojdacie a závesné kreslá, stolíky aj lampáše v prírodnej šedozelenej farbe alebo v bielom odtieni vo verzii praná biela budú možno niečo podľa vašich predstáv. Tento sortiment záhradného ratanového nábytku je vhodnejší skôr pod markízy alebo do altánkov. Prírodný materiál má svoje limity. Pred dlhodobým dažďom ho doporučujeme skrývať. To ovšem neplatí o teakových stoloch či už okrúhlych alebo hranatých. Tie môžu zostať  na nechránenej terase, balkóne aj pod altánkom aj celý rok. Teakové drevo je najkvalitnejší a najtrvanlivejší prírodný materiál na výrobu záhradného nábytku.

 

Nie každému smrtelníkovi sa podarí uvidieť krásy francúzskeho Provensalska na vlastné oči. S našim záhradným ratanovým nabytkom si môžete svoju predstavu aspoň v obmedzenom rozsahu preniesť na svoju terasu či balkón.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia