Kategórie
 
 
 
 
 
Ratanové hojdacie kreslá
 
 

Ratanové hojdacie kreslá

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 

 
 

Ratanové hojdacie kreslá z prírodného materiálu 


Nemáte záujem o umelý ratan a dávate prednosť prírodným materiálom? Je to úplne v poriadku. Potvrdzujete všeobecný trend návratu k prírode a ekologickému prístupu k obnoviteľným a trvalo udržateľným zdrojom materiálov. Ratan je tropická liana a jej drevo má unikátne vlastnosti vhodné práve na výrobu nábytku. Šikovné ruky domácich remeselníkov z nej dokážu vykúzliť úžasné veci. Ratanové hojdacie kreslá v najrôznejších variantoch patria k vrcholom ich zručnosti.


Hojdacie kreslo z ratanu ako darček pre náročných


Skvelá príležitosť ako vyjadriť vďaku rodičovi za dlhoročnú starostlivosť pri príležitosti životného jubilea môže byť ratanové hojdacie kreslo. Je to darček po ktorom túžia mnohí aj celý život a odkladajú jeho nákup z jedného jubilea na druhé. Ak sa bojíte, že prekročíte rodinný rozpočet tak zbystrite pozornosť. Na stránkach www.bamboo.sk alebo www.drstudio.cz si môžete vybrať kreslo v akciovej cene už za 99 €. Je to až neuveriteľne výhodné. Neváhajte a splňte sen blízkemu človekovi.


Ratanové hojdacie kreslo nemusí mať len klasický tvar


Možno sa mýlim, ale pod hojdacím kreslom si obyčajne predstavujeme klasický tvar so sedadlom, operadlom a dvomi oblúkmi v spodnej časti, ktoré umožňujú samotné hojdanie. Všetko spája konštrukcia z rovnakého materiálu. Existuje množstvo rôznych tvarov a farieb.
Možno menej známy je takzvaný swivel. Tiež sa vyrába z ratanu ale konštrukcia je výrazne odlišná. Skladá sa z dvoch častí. Z pevnej podstavy a sedacej časti s operadlom. Obidve časti sú spojené otočným pružinovým mechanizmom. Tento umožňuje otočný aj hojdací pohyb medzi dvomi časťami konštrukcie.
Mierne odlišným variantom swivelu je papasan. Konštrukcia aj spôsob otáčania a hojdania sú rovnaké. Líšia sa širokým okrúhlym operadlom s priemerom až 110 cm. Papasan je veľkým lákadlom hlavne pre deti a mládež. Je to ideálne kreslo do detskej izby. 


Záhradné hojdacie kreslo z prírodného materiálu


Nábytok z prírodných materiálov bambus, ratan, banánovník prípadne prútie si kupujeme najčastejšie do interiéru. Veľmi populárne je využitie ratanového nábytku v zimných záhradách alebo na uzatvorených balkónoch. Drevený materiál treba však pred nástrahami počasia schovávať.
Určitou výnimkou je nábytok z nelúpaného ratanu. Odoláva nepriazni počasia lepšie. Tiež má však svoje limity a ak ho dlhšiu dobu nebudeme používať, napríklad počas dovolenky, pri dlhodobom nepriaznivom počasí alebo v zimnom období, doporučujeme ho zakryť vhodným ochranným krytom alebo uschovať.
Hojdacie kreslá MARSEILLE z prírodného nelúpaneho ratanu sú skvelým riešením, ako si vytvoriť relaxačný kútik aj na menšom balkóne alebo terase. Akonáhle slnko v jarnom období vykukne spoza mrakov, môžeme sa nechať zohrievať jeho silnejúcimi lúčmi na čerstvom vzduchu a čerpať energiu do ďalšej práce.


Závesné ratanové kreslo na terasu a balkón 


Máte pocit, že sa vám ratolesti motajú stále okolo nôh a nemáte priestor na domáce práce alebo koníčky? Vyskúšali ste už veľa možností ako odpútať ich pozornosť aspoň na nejaký čas a bez úspechu? Závesné ratanové kreslo NICE aj so stojanom určite zaberie. Je to ručná práca v provensálskom štýle. Kreslo z nelúpaného ratanu v prírodnom alebo bielom odtieni zaberie na terase alebo balkóne minimum miesta a úspech je zaručený!

Ak chcete mať istotu že kreslo odolá nepriaznivým poveternostným vplyvom počas celého roka vyberte si závesné hojdacie kreslo z umelého ratanu. V ponuke sú tri farby výpletu - biely, pieskový a sivý s vodoodpudivým čalúnením a stojanom. Všetko je v cene započítané. 

Vo voľnom čase a v prípade, že nebude práve okupované mládežou sa do závesného ratanového kresla pokojne môžete posadiť tiež. Je dostatočne hlboké a široké a nosnosťou 130 kg výrazne presahuje parametre porovnateľných výrobkov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia