Čo očakáva zákazník od záhradného nábytku?

Kategórie
 
 
 
 
 
BLOG

 
 

Čo očakáva zákazník od záhradného nábytku?

Záhradný nábytok sa stáva jedným z najdôležitejších prvkov v moderných domácnostiach. Je preto dôležité vedieť si správne vybrať. Základnou požiadavkou je estetická stránka. Nekúpime si predsa niečo čo sa nám nepáči. Farba, tvar, atraktívny vzhľad sú prvky ktoré často rozhodujú u našich krajších polovičiek. Páni zvažujú aj iné kritériá ako napríklad kvalita použitých materiálov, kvalita dielenského spracovania, odolnosť voči poveternostným vplyvom, životnosť,  prípade nároky na údržbu. Výber správnej zostavy nie je jednoduchý. Záhradná ratanová zostava - Rapallo

Záhradný nábytok sa stáva jedným z najdôležitejších prvkov v moderných domácnostiach. Je preto dôležité vedieť si správne vybrať. Základnou požiadavkou je estetická stránka. Nekúpime si predsa niečo čo sa nám nepáči. Farba, tvar, atraktívny vzhľad sú prvky ktoré často rozhodujú u našich krajších polovičiek. Páni zvažujú aj iné kritériá ako napríklad kvalita použitých materiálov, kvalita dielenského spracovania, odolnosť voči poveternostným vplyvom, životnosť,  prípade nároky na údržbu. Výber správnej zostavy nie je jednoduchý. 

Vo veľkých predajniach s nábytkom určeným pre záhrady nájdeme súpravy vyrobené z rôznych materiálov a s rôznou odolnosťou voči vonkajším faktorom. A čo viac, medzi produktmi môžeme nájsť nielen klasické súpravy pozostávajúce zo stolov a stoličiek ale aj sedacie súpravy a kreslá. Nemôžu chýbať závesné kreslá a drobnosti pre naše ratolesti. Nábytok popredných značiek zaujme inovatívnym dizajnom a netradičnými tvarmi, ktoré sme doteraz videli len v kategórii dizajnového nábytku. 

Zamyslime sa nad tým aké požiadavky by mal spĺňať náš záhradný nábytok

Najdôležitejším kritériom, ktoré by sme mali pri kúpe zvažovať je kvalita použitých materiálov. Vonkajšie vybavenie má neustály kontakt s UV žiarením, podstatne väčšími teplotnými rozdielmi a vlhkosťou. Menej kvalitné plasty alebo dreviny pri styku s nepriaznivým počasím rýchlejšie strácajú svoju farbu, vzniká na nich nevzhľadný povlak, povrch stráca lesk a časom sa znižuje aj pevnosť konštrukčných prvkov. 

Aký záhradný nábytok by sme si teda mali vybrať, aby počasie neovplyvnilo jeho stav, alebo aby sme aspoň vplyv počasia výrazne obmedzili?

Najvhodnejším materiálom na konštrukcie je jednoznačne hliník - ľahký kov, ktorý vo veľkom štýle nahradil kedysi obľúbenú liatinu. Na rozdiel od kovového, Sedacia súprava Milano​​ťažkého nábytku, hliníkové modely dokonale zapadajú do prostredia záhrad navrhnutých v modernom duchu. Vysoko kvalitný práškovou technológiou povrchovo upravený hliník nielenže vykazuje nadpriemernú odolnosť voči vonkajším faktorom a mechanickému poškodeniu, ale dokonale zapadá do zelenej scenérie našich exteriérov. Záhradný nábytok vyrobený z hliníka dodáva terase alebo altánku nádych jednoduchosti a elegancie. Žiadne čačky len priame línie, jednoduché geometrické tvary, minimalizmus a symetria.

Zaujímavou alternatívou k nábytku z kovu a syntetických materiálov sú modely vyrobené výhradne z prírodných materiálov. Ak chcete vytvoriť vo vašej záhrade rustikálnu atmosféru zamerajte vašu pozornosť na ratanové a teakové záhradné súpravy. Teakové drevo má pre využitie v záhradách ideálne vlastnosti. Dlhodobo sa používa pri výrobe najluxusnejších jácht, kde ho slaná voda, slnko, vietor aj dážď naozaj dôkladne preveria. Získava sa pestovaním na plantážach a poznáme ho ako FSC teak. Pôvodným prostredím kde teakové stromy rastú sú tropické pralesy v južnej a juhovýchodnej Ázii. Teakové drevo je nasýtené kyselinou kremičitou a olejovými látkami, vďaka čomu hotový kus nábytku neabsorbuje vodu, je odolný voči UV žiareniu a dokonca aj chemickým látkam.

Záhradné hojdačky a lehátkaModulárny záhradný nábytok na terasu ako napríklad  sedacie súpravy z umelého ratanu MILANO alebo hliníkové LUGO sú v súčasnosti veľmi obľúbené. Moderný nábytok sa skladá zo samostatných komponentov, ktoré si môžete navzájom kombinovať a vytvoriť z tých istých dielov rôzne tvary zostáv, ktoré sú prispôsobené vašim aktuálnym potrebám. Poťahové tkaniny sú impregnované teflónom, ktorý zabraňuje tvorbe nevzhľadných škvŕn a chráni čalúnenie pred vlhkosťou.

Ani nedostatok miesta a menšie rozmery terasy alebo balkóna vás nemusia limitovať. Využite hlboké závesné kreslo alebo závesnú posteľ a aj takýto priestor premeníme na úžasné miesto pre oddych a relax. Zaveste si ich na nosnú konštrukciu, ktorú vam dodáme alebo si ich môžete ukotviť do stropu, prípadne zavesiť na konár stromu alebo trám. Získate tak skvelé miesto na trávenie voľného času na čerstvom vzduchu nielen pre seba ale aj pre svoje ratolesti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia